شرکت مهندسی ایمن آب زیست
طراح و مجری سیستم های تصفیه آب و تصفیه فاضلاب
02632719530

امروزه با گسترش کارخانه ها و مجتمع های صنعتی، تولید فاضلاب حاصل از فعالیت آنها به امری اجتناب ناپذیر تبدیل گردیده است. تخلیه فاضلاب این واحدها به محیط زیست یا شبکه فاضلاب شهری خسارات جبران ناپذیری را مانند آلودگی خاک و آب های زیرزمینی، خوردگی تاسیسات شبکه فاضلاب و تاثیرات مخرب بر روی سیستم تصفیه بیولوژیکی فاضلاب را بر جای می گذارد از این روی لزوم تصفیه فاضلاب این واحد ها مطرح می گردد.   فاضلاب خروجی کارخانه ها و مجتمع های تولیدی اغلب به فراخور زمینه فعالیت این واحدها، آلوده به آلاینده های متفاوتی از جمله نمک­های معدنی، چربی و روغن، اسیدها و قلیاها، آب گرم، مواد پرتوزا، مواد آلی، رنگ، مواد جامد معلق و مواد شیمیایی سمی می گردد.

با توجه به نوع آلاینده های موجود در فاضلاب این واحد ها، روش تصفیه مطلوب انتخاب خواهد شد که از جمله روش هایی که می توان در باره  فاضلاب های صنعتی بکار برد، انعقاد و لخته سازی، ازن زنی، چربی گیری، هوادهی، UASB، MBR و AOP می باشند.

طراحی پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی نیاز به ارائه آنالیز فاضلاب داشته تا با انتخاب مناسب ترین فرایند بتوان استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست را دریافت نمود. سیستم های مذکور را می توان در جنس های فلزی، پلی اتیلنی و یا بتونی(که به صورت ساخت در محل می باشد) طراحی و اجرا نمود که با توجه به ماهیت فاضلاب صنعتی پلی اتیلن بهترین جنس برای ساخت می باشد.

تصفیه فاضلاب صنعتی

مطالب دیگر تصفیه فاضلاب
پالایش آب و تصفیه فاضلابلزوم تصفیه فاضلابملاحظات کلی در انتخاب فرآیند تصفیه فاضلابپکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانیتصفیه فاضلاب های صنعتی

دفتر کرج: چهارراه طالقانی- طالقانی جنوبی جنب سینما سپنتا پلاک 5 طبقه دوم .

تلفن: 32719530 (026)       همراه: 09124637566       کدپستی: 3133946114       فکس: 32776169(026)