شرکت مهندسی ایمن آب زیست
طراح و مجری سیستم های تصفیه آب و تصفیه فاضلاب
02632719530

کیفیت آب

کیفیت آب ارتباط مستقیم با مصرف آب و وضعیت توسعه اقتصادی دارد. در کشورهای صنعتی طرح کنترل آلودگی باکتریایی آب های سطحی به خاطر خطرناک بودن سلامتی در شهرهای مهم صنعتی از اواسط سال 1800 مورد بررسی قرار گرفت. توسعه شبکه فاضلاب و آب های هرز در منطقه های شهری به علت ترس عمومی مورد توجه قراردارد. به هر رو سرعت آلودگی در شهرها به علت جمعیت بالای شهرها بسیار بالا می باشد. مواد آلاینده ای که توسط آب حمل شده است به شیوه گسترده باعث بروز بیماری هایی مثل وبا و دیگر بیماری های شبیه در کشورهای در حال گسترش است.
از زمان جنگ جهانی دوم و پیدایی دوره شیمی، کیفیت آب به دلیل گسترش سراسری آلودگی های صنعتی و کشاورزی دچار ایراد شد و کیفیت پایین آمد.
انباشتگی آلودگی در آب های سطحی که توسط فاضلاب های انسانی و کشاورزی و نیتروژن گیری از آب های زیرزمینی تولید شده است، تاثیر بسیاری روی دنیا گذاشته است. اسیدی شدن آب های سطحی توسط آلودگی هوا از پدیده های متفاوتی که ذکر شد باعث تهدید زندگی جانوران آبزی در سطح گسترده ای از جهان شد. در کشورهای پیشرفته، گونه های مختلف آلودگی با پیشرفت کشورها و پیشرفت تکنولوژی در سطح آبهای سطحی افزایش پیدا می کند. کشورهای تازه صنعتی شده مثل چین و هندوستان و تایلند و برزیل و مکزیک نیز مثل کشورهای توسعه یافته میزان آلودگی آب های سطحی آن به ۱ میزان است. (تصفیه فاضلاب روشی نیکو در بازگشت اب به چرخه اولیه)

(تصفیه فاضلاب روشی نیکو در بازگشت اب به منابع کشاورزی)

مطالب دیگر اخبار و مقالات محیط زیستی
آلودگی آب شرب و اهمیت تصفیه آبفاضلابفناوری نانوآب شیرین کن roکلر زنی آب آشامیدنی

دفتر کرج: چهارراه طالقانی- طالقانی جنوبی جنب سینما سپنتا پلاک 5 طبقه دوم .

تلفن: 32719530 (026)       همراه: 09124637566       کدپستی: 3133946114       فکس: 32776169(026)