شرکت مهندسی ایمن آب زیست
طراح و مجری سیستم های تصفیه آب و تصفیه فاضلاب
02632719530

اشکال دیگر آلودگی آب

سه نوع دیگر از آلودگی آب نیز وجود دارد که شامل آلودگی های مواد نفتی و فاضلاب های ناشی از آنها ، آلودگی ناشی از رادیواکتیو و آلودگی گرمایی آب و پساب و فاضلاب می باشد.

1- آلودگی نفتی شامل ریختن مواد نفتی به مسیرهای آبی و رودخانه ها می باشد که آب شیرین فراوانی را منهدم می کند. علت این آلودگی تخلیه مواد نفتی و زباله های نفتی در مسیرهای ساحلی و کنار دریا می باشد. به علاوه شرکتهای نفتی با عملیات حفاری در کنار ساحلها سهم بالایی را در آلودگی آبها دارند.
2-مواد رادیو اکتیو نیز یکی دیگر از عوامل آلودگی آبها هستند. این آلودگی ها به شکل زباله های هسته ای کارخانه ها، صنایع، پزشکی وابسته به مواد رادیواکتیو هستند. اشکال ثابت این آلودگی معدنکاری توریوم و اورانیوم و پالایش این مواد است.
3-یک دیگر از آلودگی های آبی آلودگی گرمایی است که این افزایش درجه حرارت آب باعث مرگ و میر موجودات آبزی می شود. افزایش درجه حرارت به علت تخلیه آبهای گرم توسط کارخانه ها و برق تولیدی کارخانه ها است.
آلودگی های نفتی باعث مشکلات بالا به خصوص مرگ و میر پرندگان و حیوانات ساحلی می شود. مقدار کمی از نفت به سرعت در آب منتشر می شود و تا مسافتهای طولانی در گذر آب را توسط این فاضلاب ها آلوده می کند.اشکال آلودگی آب


 

مطالب دیگر اخبار و مقالات محیط زیستی
آلودگی آب شرب و اهمیت تصفیه آبفاضلابفناوری نانوآب شیرین کن roکلر زنی آب آشامیدنی

دفتر کرج: چهارراه طالقانی- طالقانی جنوبی جنب سینما سپنتا پلاک 5 طبقه دوم .

تلفن: 32719530 (026)       همراه: 09124637566       کدپستی: 3133946114       فکس: 32776169(026)