شرکت مهندسی ایمن آب زیست
طراح و مجری سیستم های تصفیه آب و تصفیه فاضلاب
02632719530

اشکال دیگر آلودگی آب(تصفیه فاضلاب =برگشت منابع آبی به کشاورزی)

3 نوع دیگر از آلودگی آب نیز وجود دارد که حاوی آلودگی های مواد نفتی و فاضلاب های ناشی از آنها ، آلودگی ناشی از رادیواکتیو و آلودگی گرمایی آب و پساب و فاضلاب می باشد.

1- آلودگی نفتی شامل ریختن مواد نفتی به مسیرهای آبی و رودخانه ها می باشد که آب شیرین زیادی را نابود می کند. علت این آلودگی تخلیه مواد نفتی و زباله های نفتی در مسیرهای ساحلی و کنار دریا می باشد. به علاوه شرکت های نفتی با عملیات حفاری در جنب ساحل ها سهم بالایی را در آلودگی آب ها دارند.
2-مواد رادیو اکتیو نیز یکی دیگر از عوامل آلودگی آب ها هستند. این آلودگی ها به اشکال زباله های هسته ای کارخانه ها، صنایع، پزشکی وابسته به مواد رادیواکتیو هستند. اشکال ثابت این آلودگی معدنکاری توریوم و اورانیوم و پالایش این مواد است.
3-یک دیگر از آلودگی های آبی آلودگی گرمایی است که این افزایش درجه حرارت آب باعث مرگ و میر موجودات آبزی می شود. افزایش درجه حرارت به علت تخلیه آب های گرم توسط کارخانه ها و برق تولیدی کارخانه ها است.(تصفیه فاضلاب بهترین راه برای بازگشت اب به منابع کشاورزی و ابیاری)
آلودگی های نفتی باعث مصایب بالا به خصوص مرگ و میر پرندگان و حیوانات ساحلی می شود. مقدار کمی از نفت به سرعت در آب پخش می شود و تا مسافت های طولانی در گذر آب را توسط این فاضلاب ها آلوده می کند. (تصفیه فاضلاب راهی صحیح در بازگشت اب به چرخه اولیه محیط زیست)


مطالب دیگر اخبار و مقالات محیط زیستی
آلودگی آب شرب و اهمیت تصفیه آبفاضلابفناوری نانوآب شیرین کن roکلر زنی آب آشامیدنی

دفتر کرج: چهارراه طالقانی- طالقانی جنوبی جنب سینما سپنتا پلاک 5 طبقه دوم .

تلفن: 32719530 (026)       همراه: 09124637566       کدپستی: 3133946114       فکس: 32776169(026)